تبلیغات
همه چیز - آخرین اخبار فوتبال...
 
همه چیز
از اسمش معلومه همه چی توش هست!فقط باید بگردی...
درباره وبلاگ


...:بسم الله الرحمن الرحیم:...
به بزرگترین مرجع همه چیز خوش اومدین.
ما همه چیزیم!تا بی نهایت.....
نظر از شما دلگرمی از ما
هدف ما همه چیز است،،،همّه چیز!تابی نهایت.....
ما را با نظراتتان همه چیز تر كنید...
در هر زمینه هم نویسنده میپذیریم فقط كافیه از هر طریقی كه میخواید بگید تا رمز و...رو براتون ارسال بشه.
سایت ما در قبال كد های مخفی هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد.
ما را لینك كنید و به ما اطلاع دهید تا لینك بشید
كپی برداری از مطالب سایت فقط با ذكر نام سایت مجاز می باشد.
همه چیزیم . . .


تا بی نهایت.....!

پنجشنبه 9 بهمن 1393 :

سید جلال حسینی یک گام دیگر به الاهلی نزدیک شد...

با اعلام سایت باشگاه الاهلی قطر مدافع پرسپولیس یک گام دیگر به حضور در لیگ قطر نزدیک شد.

پس از اینکه چند روز پیش جاسم عبدالله، مدیر ورزشی باشگاه الاهلی قطر از توافق نسبی مسئولان این باشگاه با سید جلال حسینی ، مدافع تیم ملی ایران به فارس خبر داده بود، مسئولان این باشگاه قطری شب گذشته مذاکرات جدی خود را با حسینی از سر گرفته تا به این ترتیب مدافع پرسپولیس یک گام دیگر به حضور در لیگ قطر نزدیک شود.

در ادامه این خبر که بر روی سایت باشگاه الاهلی قطر قرار گرفته است، سابقه بازی‌های ملی سید جلال حسینی به چشم می‌خورد..

 

جدیدترین صحبت های خلعتبری پس از فسخ قرارداد

 

پس از حرف و حدیث‌های فراوان بالاخره پرسپولیسی‌ها با محمدرضا خلعتبری به توافق نرسیدند تا این بازیکن تصمیم به فسخ قرارداد با قرمزپوشان بگیرد از همین‌رو دقایقی با این بازیکن گفت‌وگو کردیم که در زیر می‌خوانید:

- خیلی‌ها دوست دارند بدانند چه اتفاقی بین شما و باشگاه پرسپولیس افتاده است.

مسئله خاصی نبود، من خیلی شفاف حرف‌هایم را با رحیمی زدم و به او گفتم مبلغی بابت پارسال از باشگاه طلب دارم. من فقط این حرف‌ها را می‌گویم تا هواداران بدانند و تصور نکنند که من دوست نداشتم در پرسپولیس بمانم.

- پس خیلی شفاف و صریح صحبت کنید.

من صحبت‌‌های خود را با رحیمی انجام دادم و گفتم نزدیک به 400 میلیون تومان از قرارداد پارسالم مانده است که 330 میلیون تومان این مبلغ دست علی دایی است که در قالب یک چک که باید به او بدهم. پس از اینکه مدیرعامل باشگاه حرف‌هایم را شنید گفت نمی‌توانم این پول را پرداخت کنم که من هم تعجب کردم.

- دلیل رحیمی برای پرداختن نکردن این مبلغ چه بود؟

نمی‌دانم، او گفت این بدهی مربوط به محمد رویانیان است. مگر نمی‌گفتند بدهی‌های قبلی هم می‌دهم حالا این مشکل من شد برای رویانیان؟! رحیمی به من گفت در قرارداد تو چیزی که نوشته شده موضوع دیگری است و تو 100 میلیون تومان بیشتر پول دریافت کردی.

- پس بدهکار هم شدی.

بله، من به رحیمی گفتم کاملاً حق با شماست و حرف شما درست است. من 100 میلیون بیشتر از قرارداد گرفتم اما قرارداد اصلی من در سازمان لیگ است من پولی بالغ بر 600 میلیون تومان از پرسپولیس طبق قراردادم طلب دارم این هم طبق چیزی است که در سازمان لیگ نوشته شده، که رحیمی به من گفت نمی‌توانم این پول را به شما بدهم. این قرارداد حتی در فدراسیون است و مبلغش نیز کاملاً مشخص است. به یک‌باره رحیمی به من گفت من نمی‌توانم این پول را به شما بدهم، مبلغش خیلی خیلی زیاد است. سپس مدیرعامل باشگاه تخفیفی خواست که واقعاً حرف‌ زدن درباره‌ آن خنده‌‌دار است. این تخفیف حتی 400 میلیون هم نبود.

- یعنی چقدر بود.

تخفیفی که از من خواستند 400 تا 500 میلیون تومان بود. من به او گفتم این چیزها درست نیست شما می‌دانید ما فصل گذشته بدون چشم‌داشتی بازی کردیم و قرارداد من در فدراسیون وجود دارد. من به رحیمی گفتم 100 میلیون تومان می‌توانم به شما تخفیف بدهم آن هم به خاطر هواداران پرسپولیس بدون هیچ منتی سپس او به من گفت قرارداد فصل قبلت را نمی‌دهیم که من گفتم اشکالی ندارد حداقل نصف قرارداد فصل گذشته مرا بدهید. من دوباره اعلام کردم که 200 میلیون تومان به خاطر هواداران و برای کمک به باشگاه پول نمی‌خواهم به رحیمی گفتم حداقل 150 میلیون از پول را به من بده به خاطر همین حول و حوش 300 تا 400 میلیون بابت دو فصلم تخفیف دادم اما رحیمی گفت من این چنین پول‌هایی نمی‌توانم بدهم. علاوه بر این حداقل به عجمان 400 تا 500 هزار دلار بدهند که از آن هم خبری نیست.

- پس داستان خلعتبری با پرسپولیس تا این حد پیچیده شد؟

نمی‌دانم، من در این شرایط احساس کردم که بروم بهتر است. مهم‌ پرسپولیس است نه خلعتبری. من خیلی دوست داشتم امسال را در این تیم بمانم و نتیجه زحمات پارسالم را بگیرم. می‌خواستم بازی کنم تا خودم را ثابت کنم اما مشکلات این باشگاه یکی و دوتا نیست. من بازهم می‌گویم اصلاً مهم نیست خلعتبری باشد یا نباشد مهم پرسپولیس است و از همین الان هم برای پرسپولیس آرزوی موفقیت دارم.

- تیم جدیدت چه می شود؟

هر باشگاهی که بتواند با باشگاه عجمان توافق کند و پول رضایت نامه من را بدهد 100 درصد بازیکن همان باشگاه خواهم شد. یکی از بهترین دوران زندگی فوتبالم را در طول یک فصل پشت‌سر گذاشتم. روزهای خیلی خوب و شادی داشتم اما طوری شد که دیگر نمی‌توانم در این تیم بمانم چون متأسفانه باشگاه نمی‌تواند مبلغ رضایت‌نامه و پول من را بدهد. باور کنید من خیلی به باشگاه پرسپولیس کمک کردم و حتی روی مبلغ بزرگی از پول پارسالم خط قرمز کشیدم اما باشگاه مشکلاتش بیشتر از این حرفها است.

- خیلی سخت بود تا این تصمیم را گرفتی؟

بله. پرسپولیس تیم بسیار بزرگی است. من در این تیم جز عزت و احترام هیچ چیز دیگر ندیدم. واقعاً من با هواداران پرسپولیس زندگی کردم اما از آنها این را بدانند که من دوست نداشتم از این تیم جدا شوم و حالا هم آرزویم این است که پرسپولیس خوب بازی کند و موفق شود. من خاطرات تلخ و شیرین زیادی در تیم‌های زیادی داشته‌ام اما پرسپولیس محبوبیتش در کل ایران چیز دیگری است. هواداران بدانند این مشکل من نبود که از پرسپولیس جدا شدم من حتی به پرسپولیس تا هر جایی که دستم رسید تخفیف دادم ولی مشکلات و شرایط باشگاه جوری است که نتوانستم با آن کنار بیایم.

- آیا با علی دایی در این باره حرف زدی؟

بله. من با دایی حرف زدم اما من مثل سیدجلال حسینی و مهرداد پولادی فصل قبل برای پرسپولیس تا آخرین نفس بازی کردیم. دایی هم دوست داشت همه ما بمانیم اما شرایط جور در نیامد. رحیمی هم گفت هر باشگاهی بتواند پول عجمان را بدهد من به آن تیم می‌روم و قراردادم با پرسپولیس فسخ می‌شود. خودم دوست نداشتم این طور از دایی جدا شوم و می‌خواستم امسال در 3 جام خیلی چیزها را ثابت کنم اما نشد.

- نمی‌شد بیشتر تخفیف بدهی؟

باور کنید هرچه توانستم این کار را کردم. من حتی حدود 8 ماه پول منزل خودم را که قرار بود به من بدهند از جیبم دادم. روی خیلی چیزها چشم‌پوشی کردم اما پرسپولیس باید به 3 جام برود و نباید اتفاقات پارسال پیش بیاید. ما اگر پارسال آن حواشی‌های ا نداشتیم 5 هفته زودتر قهرمان می‌شدیم الان هم می‌خواستم با تمرکز در پرسپولیس بازی کنم. می‌خواستم خودم را برای حضور مجدد در تیم ملی ثابت کنم اما هواداران این را بدانند که کم‌کاری از من نبود و هرکجای ایران و این فوتبال بروم یاد آنها هستم. امیدوارم که پرسپولیس همیشه موفق باشد و هوادارانش را شاد و خرم ببینم. قسمت من هم این بود که اینگونه جدا شوم اما هواداران بدانند من به احترام پرسپولیس با هیچ تیمی حرف نزده بودم و تمام اولویتم را پرسپولیس اعلام کردم اما وقتی دیدم رحیمی فقط می‌گوید برخی کارها را کنیم یا تخفیف های عجیبی از من خواست حس کردم که شاید دوست ندارند من در این تیم باشم.

 

آخرین خبر از مذاکره با تیموریان، صادقی، حیدری و بیک زاده

 

 

علی نظری جویباری در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره روند مذاکرات با آندرانیک تیموریان ، خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده و امیر حسین صادقی 4 ملی‌پوش استقلال، اظهار داشت: اگر این بازیکنان به خارج از کشور ترانسفر نشوند، حفظ‌شان می‌کنیم و اگر نتوانیم قراردادشان را تمدید کنیم، به فکر جایگزین برای آنها خواهیم بود.

وی در مورد اظهار نظر بهرام افشارزاده مدیرعامل استقلال مبنی بر اینکه خودش با ملی‌پوشان صحبت خواهد کرد، گفت: این پیشنهاد من بود که آقای افشارزاده در جلسه با ملی‌پوشان حضور داشته باشند تا فردا نگویند نظری جویباری همه کارها را انجام می‌دهد. قطعا حضور افشارزاده در جلسه با ملی‌پوشان به روند مذاکرات کمک می‌کند.

مسئول نقل و انتقالات باشگاه استقلال در مورد مذاکره با احمد آل نعمه تصریح کرد: پیش از بازی‌های جام جهانی با آل نعمه صحبت کرده بودیم و پس از آن هیچ مذاکره‌ای با او نداشتیم. صادقی بازیکن و کاپیتان استقلال است و در اولویت نخست ما قرار دارد.

گفته شده صادقی در جلسه‌ای که قرار بود با نظری صحبت کند، با چند ساعت تاخیر حاضر شده و مبلغ بالایی هم برای تمدید قرارداد پیشنهاد داده است. نظری در این زمینه به تسنیم گفت: صادقی نه تنها سر ساعت در جلسه با من حضور داشت، بلکه هیچ صحبتی در مورد مسائل مالی انجام نداد و پیشنهادی نداد. با سایر ملی‌پوشان هم از جمله هاشم بیک‌زاده و آندرانیک تیموریان هم بحث مالی نداشتیم.

وی در خصوص اینکه آندرانیک تیموریان فصل گذشته با استقلال قرارداد 2 میلیارد و 350 میلیون تومانی بست و آیا حاضر است با مبلغ پایین‌تر از این مبلغ با استقلال قرارداد امضا کند، گفت: سال گذشته شرایط فرق می‌کرد، چون بودجه استقلال 25 میلیارد تومان بود ولی امسال بودجه به 15 میلیارد کاهش یافته است. شاید یکی از دلایلی که افشارزاده تصمیم گرفت که با ملی‌پوشان صحبت کند، شرایط سخت امسال استقلال است.

نظری با بیان اینکه افشارزاده تصمیم دارد شرایط باشگاه را برای ملی‌پوشان تشریح کند، ادامه داد: بازیکنی چون آندو حق دارد با مبلغ پایین‌تر از سال گذشته قرارداد امضا نکند. امسال هم باید باشگاه استقلال کوتاه بیاید و هم آندو. باشگاه نمی‌تواند مانند سال گذشته با تیموریان قرارداد ببندد اما به این معنی هم نیست که ارزش آندو را پایین بیاوریم و بخواهیم با همان مبلغ سقف یک میلیارد تومان با او قرارداد ببندیم.

مسئول نقل و انتقالات باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: دوست نداریم شرایط مذاکره به شکلی پیش برود که آندرانیک مبلغ خودش را بگوید و ما هم بر سر مبلغی خاص اصرار کنیم که اختلاف بوجود بیاید. ما هم باید کوتاه بیاییم و ارزش آندو را در نظر بگیریم و در سوی دیگر این بازیکن هم با صحبت‌های افشارزاده شرایط باشگاه را در نظر بگیرد. اگر تیموریان شرایط را در نظر نگیرد، مجبور به خداحافظی با این بازیکن هستیم ولی اگر دو طرف بهم نزدیک شوند، می‌توانیم فصل آینده در خدمت او باشیم.

وی درباره اینکه بحث بازگشت جواد نکونام به کجا رسید، گفت: جواد بازیکن بزرگی است که شخصا به او ارادت قلبی دارم اما تاکنون قلعه‌نویی در مورد جذب این بازیکن صحبتی با ما انجام نداده است.

مشکل ادینیو برای پیوستن به استقلال

 

 لوسیانو ادینیو مهاجم فصل گذشته تیم فوتبال مس کرمان مد نظر استقلال برای فصل آینده بود اما با توجه به کامل شدن لیست این تیم، به نظر می‌رسد این بازیکن نتواند پیراهن استقلال را بپوشد. ادینیو در مصاحبه‌ای مدعی شد که امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال برای پیوستن به این تیم با او تماس گرفته است.

علی نظری جویباری مسئول نقل و انتقالات باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره جذب این بازیکن برزیلی اظهار داشت: چندین نوبت با ادینهو مذاکره کردم ولی آنقدر برای آمدن به استقلال «دست دست» کرد که لیست ما کامل شد.

وی افزود: اگر ملی‌پوشان استقلال و دروازه‌بان برزیلی مد نظرمان قرارداد امضا کنند، دیگر جایی برای ادینیو نداریم، مگر اینکه قلعه‌نویی دستور جذب این بازیکن را بدهد و بخواهیم بازیکنی جا به جا شود تا ادینیو به استقلال بیاید

مربی ایرانی منتفی شد؛ جزئیات پیشنهاد فدراسیون به کی روش

 

دکتر محمد احسانی عضو کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح نتیجه جلسه کمیته فنی و توسعه درباره کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران و آنچه که به عنوان موضع فدراسیون نسبت به انتخاب سرمربی آینده تیم ملی تصمیم‌گیری شده است اظهار کرد: پس از بحث و بررسی‌های لازم در این کمیته، برآیند نظر اعضا بر این بود که تلاش شود تا توافق جامع و کاملی با کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی صورت پذیرد بنابراین نظر جمعی ما موافق تمدید قرارداد این مربی پرتغالی است.

* تمدید قرارداد کی روش هم به نفع اوست هم به نفع فدراسیون

وی افزود: ما نکات مثبت و منفی کی روش را به صورت جمعی دیدیم و در مجموع معتقدیم اگر توافق خوبی میان فدراسیون و کی‌روش انجام شود به نفع هر دو طرف خواهد بود. ما خوشحالیم که این مربی حرفه‌ای سه سال در فوتبال ما حضور داشته و اکنون می‌تواند با شناخت کاملی از وضعیت فوتبال ایران، به کارش ادامه دهد. از طرفی معتقدیم به خدمت گرفتن مربی جدید زمان‌بر خواهد بود ضمن اینکه او تا به شناخت دقیقی از وضعیت فوتبال ما و بازیکنان ایرانی برسد، ممکن است فرصت زیادی از بین برود که این مسئله با توجه به نزدیک بودن زمان مسابقه‌های جام ملت‌های آسیا منطقی نیست. همین طور کی‌روش هم غیر از ایران در هر جای دیگری کار مربی‌گری‌اش را ادامه دهد با مشکل رسیدن به شناخت کافی از آن تیم و احیانا فوتبال آن کشور مواجه خواهد بود.

* موفقیت تیم ملی در جام جهانی صرفا به خاطر کی روش نبود

احسانی تاکید کرد: بر اساس نظر جمعی اعضای کمیته فنی، کارنامه کی روش قابل قبول است. هرچند در موفقیت به دست آمده، خیلی‌ها زحمت کشیدند به هر حال فدراسیون پای این مربی ایستاد و انعطاف‌پذیری زیادی در مقابل ناسازگاری‌هایی که بعضا پیش می‌آمد نشان داد. ضمن اینکه سازمان لیگ هم برنامه‌ی فشرده‌ای را اجرا کرد تا زمان برای آماده‌سازی تیم ملی فراهم شود. بنابراین یک کار گروهی که آخرین مرحله آن تلاش و سخت‌کوشی بازیکنان بود، عملکرد خوبی را برای تیم ایران در جام جهانی به جای گذاشت. ما البته قدردان زحمات کی‌روش که یک مربی حرفه‌ای است خواهیم بود. او نظم و انضباط تیمی را به ما هدیه داد. دفاع تیم ملی منسجم و منضبط بود. میزان دوندگی بازیکنان با حدود دو ماه تمرین فشرده دو تا سه کیلومتر برای هر مسابقه افزایش یافت. این ساختار تیمی و جلسات تمرینی منظم و بابرنامه کاری بود که او در فوتبال ما اجرا می‌کرد.

* جای کفاشیان بودم همان اوایل نمی‌توانستم با کی روش تعامل کنم

وی در بیان نکات منفی کارنامه کی روش نیز گفت: یکی از موضوعات مد نظر همه ما مسئله دستیاران کی روش خواهد بود. شرایط در زمانی که کی روش تازه به فوتبال ما آمد به گونه‌ای بود که از طرفی فدراسیون سعی در تعامل هرچه بیشتر با او داشت و کمیته فنی هم قالب و شکل منسجم کنونی را نداشت. در نتیجه روند همکاری دو طرف به گونه‌ای پیش رفت که با ضعف‌هایی همراه بود. ما معتقدیم کی‌روش و هر مربی دیگری حق ندارد فوتبال و مربیان ما را کوچک بشمارد اگرچه او توهینی به فوتبال ما نکرده است. منظور من هر کار غیر اصولی خارج از تعهدات مسئولیتی سرمربی تیم ملی است. همچنین دو مربی خارجی که یکی از آن‌ها اتفاقا پرتغالی هم بود و هر دو را خود کی‌روش به ایران آورده بود، وسط کار از تیم جدا شدند. حتی دستیار ایرانی او یعنی امید نمازی هم از تیم ملی رفت و او دستیاری بود که خود کی‌روش به تیم آورد. مجید صالح هم که همین اواخر به کادر فنی اضافه شد پیش از جام جهانی کناره‌گیری کرد! این مسائل باید ریشه‌یابی شود. علی کفاشیان رییس فدراسیون تعامل زیادی با کی‌روش داشت و به جرات می‌توانم بگویم اگر من جای او بودم، در همان اوایل نمی‌توانستم با کی‌روش تعامل خوبی برقرار کنم و شاید ماجرا به گونه دیگری رقم بخورد.

* درخواست فدراسیون از کی‌روش: دریافت دستمزد قرارداد قبلی + پاداش‌های ویژه

عضو کمیته فنی و توسعه فدراسیون از پیشنهاد مالی مشخص فدراسیون به کی‌روش خبر داد و به ایسنا گفت: بر اساس بررسی‌هایی که در میزان مبالغ قرارداد سایر مربیان خارجی سایر تیم‌های ملی داشتیم و همین طور ارزیابی مبلغ قرارداد کی‌روش در سه سال گذشته، فدراسیون به این جمع‌بندی رسید که او به لحاظ مالی قرارداد بدی را با ما نبسته بود و الان هم به صورت شفاف، از کی‌روش می‌خواهیم تا مبلغ قرارداد جدیدش بر اساس رقم قبلی باشد. خواست فدراسیون فوتبال دقیقا این است که همان دستمزد را به او بدهد مضاف بر اینکه اگر موفقیتی برای تمام تیم‌های ملی از تیم ملی بزرگسالان گرفته تا امید و جوانان حاصل شد، کی‌روش پاداش مشخصی را دریافت کند. موفقیت‌هایی نظیر قهرمانی در جام ملت‌های آسیا، صعود به جام جهانی 2018، راهیابی تیم ملی امید به المپیک و حتی راهیابی تیم ملی جوانان به جام جهانی 2015 از این قبیل خواهند بود.

* نظارت دقیق بر تیم‌های ملی شرط توافق جدید با کی‌روش

احسانی از درخواست فدراسیون در توافق جدید با کی‌روش برای نظارت او بر تمام تیم‌های ملی خبر داد و گفت: این موضوعی بود که در ابتدای توافق سه سال پیش فدراسیون با او مطرح شده بود اما پیگیری نشد. ضمن اینکه بنده نمی‌دانم در قرارداد قبلی این موضوع دقیقا به چه نحوی عنوان شده است اما خواست کمیته فنی از فدراسیون این است که در توافق جدید کی‌روش که توانایی زیادی در بحث فوتبال پایه و شناخت استعدادها دارد باید نظارت کامل و دقیقی را بر سایر تیم‌های ملی ما به ویژه تیم ملی المپیک (امید) و جوانان داشته باشد و از موفقیت‌های این تیم‌ها هم نفع ببرد.

* سخت‌گیری‌های کی‌روش برای تهیه امکانات بین‌المللی ریخت و پاش نیست

احسانی با بیان اینکه سخت‌گیری‌های کی‌روش برای فراهم شدن امکانات لازم و در حد استاندارد بین‌المللی برای تیم ملی بزرگسالان به معنای ریخت و پاش نیست و اتفاقا کار درستی بوده، به ایسنا گفت: این دغدغه‌های کی‌روش برای فراهم شدن زمین تمرینی مناسب، البسه مناسب، هتل خوب، برنامه‌ریزی دقیق، حتی هواپیمای اختصاصی و… کاملا درست و منطقی است و ما معتقدیم این‌ها به تیم ملی و بازیکنان ما شخصیت می‌دهد. به هیچ وجه این موارد را جزو ریخت‌و پاش‌ها و هزینه‌های اضافی به حساب نمی‌آوریم بلکه این‌ها سرمایه‌گذاری برای فوتبال ماست تا در مسیر درستی از فراهم کردن بسترهای استاندارد برای موفقیت‌های تیم ملی گام بردارد. بنابراین فدراسیون تمام تلاش خود را خواهد کرد تا این شرایط ایجاد شود.

* در توافق جدید، فدراسیون چهار مربی ایرانی پیشنهاد می‌دهد، کی‌روش یکی را انتخاب می‌کند

وی در پاسخ به اینکه درخواست فدراسیون از کی‌روش در توافق جدید در موضوع دستیار ایرانی به طور شفاف چگونه خواهد بود، پاسخ داد: پیشنهاد فدراسیون این گونه خواهد بود که سه تا چهار مربی ایرانی خوب، جوان و بااستعداد را به کی‌روش معرفی خواهیم کرد تا او از میان مربی دستیار دلخواه خود را انتخاب کند و مربی ایرانی باید در کادر فنی تیم حضور فعال داشته باشد.

* حضور سرمربی ایرانی در تیم ملی کاملا منتفی شد

احسانی همچنین از منتفی شدن قطعی انتخاب سرمربی ایرانی به جای کارلوس کی‌روش خبر داد و گفت: یکی از مواردی که در کمیته فنی به بحث گذاشته شد و نتیجه‌گیری قطعی درباره‌اش انجام شد این است که مقطع کنونی زمان مناسبی برای انتخاب و به خدمت گرفتن سرمربی ایرانی برای تیم ملی نیست اما بنده به عنوان رییس کمیته آموزش فدراسیون و یکی از اعضای کمیته فنی و توسعه، از دانش و توانایی مربیان ایرانی دفاع می‌کنم و برای آن‌ها احترام زیادی قائلم. اما اگر او 6 ماه کار کند و تیم ایران در جام ملت‌های آسیا به موفقیت چشمگیری برسد، قطعا همگان و حتی مربیان و کارشناسان می‌گویند که این تیم حاصل کار و زحمات کی‌روش است و از طرفی اگر سرمربی ایرانی با تیم ملی موفق نباشد، انتقادهای زیادی از او خواهد شد و همه چیز بر سرش خراب می‌شود بنابراین ما با این کار آن مربی ایرانی منتخب را سوزانده‌ایم و حتی فراتر از آن ممکن است باب به کارگیری سرمربی ایران در تیم ملی بزرگسالان را ببندیم. پس در مجموع بهتر است در این مقطع از به خدمت گرفتن سرمربی ایرانی اجتناب شود.

* با کی‌روش توافق نشود، مذاکره با مربی خارجی جدید آغاز می‌شود

عضو کمیته فنی و توسعه در پاسخ به اینکه اگر فدراسیون با کی‌روش به توافق نرسید، تکلیف چه خواهد شد و آیا سرمربی خارجی دیگری را برای تیم ملی انتخاب می‌کنید به ایسنا گفت: قطعا همین طور خواهد بود. بنا بر تصمیمی که گرفته شده، باید همین رویکرد در دستور کار قرار بگیرد. تیم ایران با حضورش در جام جهانی شرایط خوبی پیدا کرد و با این دستمزدی که فدراسیون حاضر است بابت سرمربی و سایر اعضای کادر فنی بپردازد، ما می‌توانیم مربیان خوب و بزرگی را به ایران بیاوریم. از امثال سرمربی تیم‌های مکزیک، الجزایر و کاستاریکا گرفته تا پکرمن که یک مربی فوق‌العاده حرفه‌ای در تیم ملی کلمبیا هستند و تاثیرات عمیقی در این تیم گذاشته جزو مربیانی هستند که احتمالا حاضرند با این مبالغ در تیمی چون ایران کار کنند. باز هم تاکید می‌کنم ما همیشه قدرشناس زحمات مربیان ایرانی هستیم و این نگاه‌مان بیگانه‌پرستی نیست بلکه معتقدیم یک تصمیم منطقی است که می‌تواند به نفع فوتبال و تیم ملی ما باشد.

* وینگادا برنامه‌های نسبتا خوبی به کمیته فنی داد

به گزارش ایسنا در جلسه کمیته فنی و توسعه که عصر دیروز (سه‌شنبه) برگزار شد، برنامه‌های تیم ملی فوتبال المپیک (امید) هم با حضور نلو وینگادا سرمربی این تیم مورد بررسی اعضای کمیته قرار گرفت که احسانی در این باره نیز به ایسنا گفت: وینگادا برنامه‌های نسبتا خوبی را به کمیته فنی ارائه کرد که نیازمند تعامل صددرصدی باشگاه‌ها با تیم امید است چرا که هرچه تیم ملی قوی‌تری داشته باشیم به نفع باشگاه‌ها هم هست از طرفی تجارب بین‌المللی که بازیکنان تیم امید به دست می‌آورند برای حضورشان در باشگاه‌ها هم مفید خواهد بود. البته برنامه‌های این تیم از قبل پیش‌بینی شده بود و وینگادا برنامه‌های تکمیلی و جدید را به ما ارائه کرد.

* تصمیم فدراسیون برای حضور سه بازیکن بزرگسال در تیم امید به خاطر طلای اینچئون

وی در پاسخ به اینکه آیا موضع فدراسیون و وینگادا همچنان بر این است که تیم امید در یک تصمیم عاقلانه و بر خلاف گذشته، بدون بازیکن بزرگسال در بازی‌های آسیایی اینچئون شرکت کند و این رقابت‌ها را در راستای آماده‌سازی خود برای بازی‌های انتخابی المپیک 2016 ریودوژانیرو ببیند، به ایسنا گفت: در این باره ما ابتدا باید ببینیم قوانین جدید AFC چگونه است بر اساس قوانین قبلی تیم امید می‌تواند از سه بازیکن بزرگسال در بازی‌های آسیایی استفاده کند. روندی که به آن اشاره می‌کنید درست و منطقی است اما ما نیاز داریم تا جایی که می‌شود تیم ملی امید ایران در بازی‌های اینچئون قهرمان رقابت‌ها شود. این عناوین بین‌المللی مهم برای فوتبال ایران اهمیت زیادی دارد و اعتبار بین‌المللی ما را افزایش می‌دهد. اما با همه این احوال هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده و این موضوع به نظر سرمربی تیم پیش از بازی‌های آسیایی هم بستگی دارد. قطعا اگر حضور چند بازیکن بزرگسال در تیم امید باعث قوی‌تر شدن و تاثیرگذاری ویژه‌ای باشد، فکر می‌کنم هم فدراسیون و هم سرمربی تیم از این موضوع استقبال کنند اما اگر قرار باشد تاثیر چندانی نداشته باشد، احتمالا این کار انجام نشود.

* بسته پیشنهادی به کی‌روش ظرف چند روز آینده به او اعلام می‌شود

احسانی در پایان با بیان اینکه بسته پیشنهادی فدراسیون متشکل از مبلغ قرارداد و جزئیات توافق با کی‌روش آماده و ظرف چند روز آینده به این مربی پرتغالی تحویل داده می شود گفت: جام جهانی به ما نشان داد که فاصله زیادی با سطح اول فوتبال دنیا داریم و باید خیلی کار کنیم. حتی کشورهایی چون استرالیا، ژاپن و کره جنوبی که سال‌هاست با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم سرمایه‌گذاری زیادی در فوتبال‌شان کرده‌اند هم نتوانستند به موفقیتی در جام جهانی برسند و این نشان می‌دهد کار ما در آینده چقدر سخت است. اولین قدم مهم ما باید اصلاح زیرساخت‌های فوتبال‌مان باشد و هر روز که بگذرد و ما کاری نکنیم، عقب افتاده‌ایم. اگر تیم ملی ایران را با تیم آمریکا مقایسه کنید می‌بینید که ما در جام جهانی 98 آن‌ها را شکست داده‌ایم و از آن زمان تاکنون یک خط در میان به جام جهانی رفتیم و الان هم با یک امتیاز از برزیل برگشتیم اما آمریکا بعد از جام جهانی 98 اولا حضور مداوم در جام‌های جهانی داشته ضمن اینکه در جام 2002 به جمع هشت تیم پایانی راه یافت. در جام 2010 از گروهش بالا آمد و اکنون هم می‌بینیم که در مرحله یک هشتم نهایی جام 2014 قرار دارد. تازه این در شرایطی است که فوتبال رشته چهارم ورزشی در آمریکا است و ما در ایران فوتبال را به عنوان رشته نخست از حیث علاقه‌مندی مردم داریم. ما نیاز داریم تا متخصصان قوی در فوتبال ما حضور داشته باشند و از طرفی ساختار فوتبال ایران را به سمت خصوصی‌سازی و توسعه امکانات سخت‌افزاری سوق دهیم تا در نهایت انتظار پیشرفت و کسب موفقیت در آینده را داشته باشیم.

 نوع مطلب :
برچسب ها : همه چیزستان، همه چیز، داستان، حکایت،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.